Среќна Нова година! Погледнете ги спектакуларните огномети кои заблескаа вчера вечерта ширум светот

Среќна Нова година! Погледнете ги спектакуларните огномети кои заблескаа вчера вечерта ширум светот

Можете ли да си замислите Нова година без огномет? Мора да признаеме дека блескавиот огномет навистина придонесува за поубаво да се доживее целата новогодишна атмосфера. Некои светски градови навистина можат да се пофалат со спектакуларни огномети. Лондон, Сиднеј, Рио де Жанеиро, Каиро, Берлин, Париз и многу други градови вчера навистина заблескале во полн сјај кога часовникот отчукал 00.00.

Среќна Нова година! Погледнете ги спектакуларните огномети кои заблескаа вчера ширум светот

Погледнете ги најубавите огномети ширум светот кои го означија почетокот на новата година…

Во продолжение погледнете го и видеото од огнометот во Лондон.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар