30 декември 2022 | Кафе пауза

Кои видови овошје и зеленчук содржат повеќе витамин Ц од портокалот?

Не заборавајте да го снабдите организмот со сите неопходни витамини и минерали во зима!

Тест: Изберете карта за да откриете што ќе ви донесе новата година!

Изберете ја тарот картата што најмногу ви се допаѓа и прочитајте го вашето предвидување за новата година!

Кој хороскопски знак ќе доживее огромен финансиски успех во 2023 година?

Проверете дали се работи за вашиот хороскопски знак!

Рецепт за италијански колач со лимон и бело чоколадо

Денес ви споделуваме рецепт за италијански десерт кој не само што е едноставен за подготовка туку ги содржи и автентичните вкусови од југот на Италија!