Отсега сукањето тесто ќе биде суперзабавно, а печивата и колачите уште повкусни

Полската дизајнерка и пекарка Зужа Козерска ја употребила модерната технологија за да го модернизира традиционалниот кујнски додаток – сукалото, користејќи ласерски гравер. На тој начин ги украсува сукалата со различни гравирани форми кои потоа оставаат отпечатоци на тестото.

0-Otsega-sukanjeto-na-testo-kje-bide-super – zabavno-a-jadenjeto-ushte-povkusno-kafepauza.mk

Сукалата ги изработува од буково дрво од околината на Варшава. Гравираните форми се најразлични, a муштериите и сами може да си порачаат дизајн по своја желба.

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар