10 незаменливи придобивки од чувањето мачка

10 незаменливи придобивки од чувањето мачка

Имате мачка? Или пак, отсекогаш сте сакале да чувате? Тогаш без сомнение имате одличен вкус при избирање на вашите придружници, бидејќи откако ќе го донесете ова крзнено топче во вашиот дом, целиот живот ќе ви се промени. Кој друг би можел да ве гледа од толку високо? Кој друг би можел да бара храна од вас како да сте му роб? Кој би ве топлел кога ви е студено и би ви предел кога сте нерасположени? Погледнете ги следниве 10 причини зошто би требало да чувате мачка…

Мачката е најдобриот будилник

Мачката е најдобриот будилник

Илустрациите се изработени од тимот на Lingvistov.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар