Сензација на ТикТок: Ова куче ужива во звукот на ѕвончињата на ветрот

Сензација на ТикТок: Ова куче ужива во звукот на ѕвончињата на ветрот

Овој златен ретривер е најсреќен кога ползи меѓу ѕвончињата и започнува „да свири и да пее“. Неговиот сопственик објавува видеа на ТикТок, кои досега собрале околу еден милион и половина лајкови и над 50 000 следбеници. Кучето ги турка ѕвончињата со муцката и со завивање се обидува да го имитира звукот што го произведуваат. Тоа ужива во звуците на ѕвончињата и завива толку многу што во тие моменти не го интересира ништо друго.

@bleubrownSunday song #goodgirl #dogtok #puppytok #foryoupage #fyp #goldenretrieverlife #golden #goldenwindchimes #singing #singingdog #cute #bleusings

♬ original sound – Bleu Brown

@bleubrown💙 #goodgirl #dogtok #puppytok #foryoupage #fyp #goldenretrieverlife #golden #goldenwindchimes #singing #singingdog #cute #bleusings

♬ original sound – Bleu Brown

@bleubrownBleus rainy day song #goodgirl #dogtok #puppytok #foryoupage #fyp #goldenretrieverlife #golden #singingdog #singing #cute #bleusings

♬ original sound – Bleu Brown

Погледнете го ова куче што има највпечатливи фризури на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар