31 мај 2021 | Кафе пауза

Опасна и чудесна атракција: Вулкан што добива сина боја за време на ерупцијата

Вулканот што се истакнува со својот необичен ефект е Кавах Ијен, лоциран на островот Јава, во близина на Бали.

Сензација на ТикТок: Ова куче ужива во звукот на ѕвончињата на ветрот

Неговиот сопственик објавува видеа на ТикТок, кои досега собрале околу еден милион и половина лајкови и над 50 000 следбеници.

Нов хит на интернет: Јајца со песто сос

Ако ви е преку глава од сите познати начини на подготовка на јајца и навистина сакате нешто ново, погледнете го овој рецепт за јајца со песто сос.

4 хороскопски знаци што живеат за летни авантури

Луѓето родени во овие хороскопски знаци уживаат во летните романси и не очекуваат ништо повеќе од тоа, а забавата со нив е загарантирана.