Нов хит на интернет: Јајца со песто сос

Нов хит на интернет: Јајца со песто сос

Јајцата може да бидат одличен избор за брз оброк кога немате време да готвите, а сепак сакате да јадете нешто подготвено дома. Ако ви е преку глава од сите познати начини на подготовка на јајца и навистина сакате нешто ново, погледнете го овој рецепт за јајца со песто сос.

Нов хит на интернет: Јајца со песто сос

Како да подготвите јајца со песто сос?

Наместо да ги пржите јајца во путер или во масло, ставете лажица песто сос на дното од тавата, а одозгора јајцето, без разлика дали сакате да го подготвите како изматени јајца или јајца на око. Во загреаниот песто сос можете да додадете и авокадо, сирење, малку сол, бибер и црвена пиперка и да добиете богат омлет. Ако сте веган, наместо јајца, изматете свежо тофу со малку хумус.

@amywilichowski#eggs #pestoeggs #homecook

♬ cooking video – cooking

Прочитајте ги најдобрите трикови за пржени јајца.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар