Познати ѕвезди кои оваа година го слават својот 50-ти роденден

Тешко е да се поверува дека некои од вашите омилени ѕвезди оваа година го слават својот 50-ти роденден. Познатите личности како Дејвид Швимер и Фред Армисен ќе го прослават своето постоење од половина век во наредните месеци, додека пак другите како што се Адам Сендлер и Џенет Џексон, веќе го прославија својот посебен ден. Судејќи според младиот изглед, никогаш не би претпоставиле дека прекрасните Хали Бери и Синди Крафорд исто така спаѓаат во оваа група. Погледнете ги следниве фотографии и дознајте кои од славните личности оваа година имаат јубилеен роденден.

Синди Крафорд, 20 февруари 1966

Синди Крафорд, 20 февруари 1966

Адам Сендлер, 9 септември 1966

Адам Сендлер, 9 септември 1966

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар