Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“

Неколку дена пред Интернационалното мото шоу 2013 кое ќе се одржи во Женева, Швајцарија, британскиот производител на автомобили „Мекларен“ го промовираше својот нов супер автомобил „P1“. Од компанијата потврдија дека моделот ќе се појави во продажба оваа есен, а неговата цена ќе изнесува 866.000 фунти.Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“Моќното возило ќе развива брзина од 100 километри на час за помалку од 3 секунди, додека 200 за нешто помалку од 7. Максималната брзина која ќе може да ја достигне ова возило ќе изнесува 350 километри на час.Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар