Научниците велат дека вашиот мозок нема да ги запомни овие бои. Ќе им покажете дека грешат?

Која од овие бои одговара на онаа од китот?

(2) Научниците велат дека вашиот мозок нема да ги запомни овие бои. Ќе им покажете дека грешат?

  • Кликнете тука за решението

    (3) Научниците велат дека вашиот мозок нема да ги запомни овие бои. Ќе им покажете дека грешат?

Подготвени сте за следната боја? Фокусирајте се на бојата на пешкирот

(4) Научниците велат дека вашиот мозок нема да ги запомни овие бои. Ќе им покажете дека грешат?

Мислите дека ја запомнивте? Преминете на следната страна за да проверите…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. bu Reply

    3 od 3 😀 jeeeej

Остави коментар