Најромантичните летни дестинации во светот

Се ближи летото, периодот во кој сите размислуваат каде да се почестат за напорната работна година. Доколку вашата замисла е ова лето да го поминете со партнерот шетајќи по рајските песочни плажи за време на зајдисонцето, гушкајќи се на кралските лежалки со меки перничиња, пиејќи винце на балконот со неверојатен поглед, тогаш следниве дестинации можат да ви помогнат да го направите вистинскиот избор. Повеќето од нив се подалечни и можат да ве чинат повеќе пари, но сепак вредат да се најдат на оваа листа на најромантичните дестинации за летниот период.

Најромантичните летни дестинации во светот

Островот Леванцо, Италија

Најромантичните летни дестинации во светот

Островот Санторини, Грција

Најромантичните летни дестинации во светот

Хаваи, САД

Најромантичните летни дестинации во светот

Малдиви

Најромантичните летни дестинации во светот

Јамајка

Најромантичните летни дестинации во светот

Островот Хајман, Австралија

Најромантичните летни дестинации во светот

Порторико

Најромантичните летни дестинации во светот

Доминиканска Република

Најромантичните летни дестинации во светот

Островот Бора Бора

Најромантичните летни дестинации во светот

Сејшели

Најромантичните летни дестинации во светот

Венеција, Италија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. mexicangirl Reply

  hmm mexicooo????

 2. nikola Reply

  se glea deka zensko go pravelo ova 😛 mestava ne se samo za romantika! 😀

  • Андреј Reply

   Па си го пишува авторот… А според името, не ми личи на женско. 🙂

 3. Asya Reply

  Prekrasni destinacii bi go dodala i Kushadasi Turcija prekrasno mesto :D:)

Остави коментар