Најбрзото купе на Ролс Ројс „Ghost“

Новото купе на Ролс Ројс „Ghost“ ќе има над 600 коњски сили, со што ќе стане најбрзото возило кое некогаш го има направено овој производител. Неодамна на интернет беа објавени шпиунски слики направени за време на тестирањето на новото купе кое најверојатно ќе го носи името „Ghost“ или можеби „Corniche“.Најбрзото купе на Ролс Ројс „Ghost“Новото купе ќе има 6,6 литарски V12 мотор и ќе има 8-брзински автоматски менувач. Автомобилот ќе биде претставен наредната година во Женева, а неговата цена ќе биде повисока во однос на стандардниот „Ghost“ седан.Најбрзото купе на Ролс Ројс „Ghost“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар