Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

Можеби ви треба добра причина за да одлучите која да биде вашата следна дестинација за патување или пак размислувате да се преселите во друга земја. Покрај останатите работи кои секако се поважни, не е лошо да знаете и каде се кријат најубавите жени во светот.

Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

Шведска

Швеѓаните генерално важат за најубава нација во светот. Жените се високи, витки, руси, паметни, пријателски настроени и образовани. Ова е веројатно најдоброто место да најдете убава и паметна девојка.

Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

Аргентина

Оваа земја е позната по феноменалните плажи, но и по преубавите жени. Аргентинките се високи, модерни, отворени и неверојатно романтични. Покрај тоа, тие воглавно зборуваат англиски со специфичен груб акцент кој е воодушевувачки за момците.

Украина

Зашеметувачката убавина на Украинките ги привлекува мажите како што пчелите се привлечени од медот. Најдобро е да ги посетите Киев, Одеса или брегот на Црното море. Украинките не се претежно руси, па со тоа изборот е поголем за сечиј вкус.

Русија

Светол тен, сини очи, светла коса, виткост, интелигенција – ова се заштитни знаци на Русинките. Преубавите руски жени не мора да ги барате само во Москва. Тргнете се надвор од главниот град и ќе наидете на многу егзотични примероци.

Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

Тајланд

Тие се истовремено срамежливи, но и пријателски настроени. Темната кожа, совршениот тен и сјајната коса се одлики со кои Тајланѓанките ги воодушевуваат мажите кои ја посетуваат оваа земја главно во зима.

Холандија

Холанѓанките се навистина високи. Просекот е над 172 см. Не мора да се грижите како ќе реагираат кога ќе им пријдете бидејќи важат за жени кои лесно склопуваат пријателства.

Либан

Најубавите жени во овој дел од светот се наоѓаат во Либан. Тие имаат облини, но не се дебели и изгледаат како да се сончаат во текот на целата година. Еден од адутите им е таинственоста која исклучително ги привлекува мажите.

Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар