Мачки кои прават „да пукне“

Секогаш се интересни животните кои знаат да се однесуваат како луѓе, а овие мачки не се исклучок од тоа. Нивните сопственици ги научиле да прават „да пукне“. Некои помрзливо, некои енергично, едни со двете раце, други мора да бидат подлажани со храна. Сепак, сите овие мачки успеале да ги спојат шепите со дланките на нивните сопственици.

Мачки кои прават „да пукне“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар