Како ли звучат 36 хитови во 5 и пол минути?

Како ли звучат 36 хитови во 5 и пол минути?

Станува збор за австралиски бенд, наречен „Axis of Awesome“ кои изведуваат мало шоу, пеејќи големи хитови кои се вртеле по радио станиците последниве 40 години.Како ли звучат 36 хитови во 5 и пол минути?Интересното е тоа што сите песни кои се искористени се напишани во четири акорди, па така тие всушност цело време го свират истото, само го менуваат текстот.

Ќе бидете изненадени кога ќе наидете на песни од Боб Марли, Елтон Џон, Бијонсе, Ред Хот Чили Пеперс, Битлси и многу други славни изведувачи. Верувајте, вреди да се погледне и тоа неколкупати.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Zoci Reply

    bravo!

  2. NJ Reply

    WOW!

  3. Смајли Reply

    Импресивно! 🙂 Бравоо!

Остави коментар