Како да се преживее рецесија?

Преку ова кусо стрипче, 24-годишниот Крис Вилсон се шегува со актуелната економска состојба во светот и со дискриминацијата на маргинализираните групи. Ова е само едно од неговите многубројни дела, со зајадлива содржина.Како да преживеете рецесија?1. Синот: Тато, ќе ме научиш ли да се борам?

2. Таткото: Секако, сине! Прв чекор е да го удриш со лактот, еве вака.

3. Потоа врескај колку си геј.

4. После тоа, дозволи му да те удира многу.

5. Тогаш доаѓам јас и го тужам неговото семејство за сторен криминал од омраза против мојот геј син.

6. Синот: Ама јас сакам да победам во тепачката.

Таткото: А јас сакам да ја преживеам рецесијата.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар