Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

И покрај тоа што се случува секоја година, затемнувањето на сонцето продолжува да биде еден од највозбудливите природни феномени за луѓето низ светот. Со секоја помината година креативноста на фотографите се зголемува и постојано настануваат сè поинтересни и поуникатни фотогорафии. Еве еден мал дел од таа колекција:

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Пекинг - 15 јануари 2010

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Бангкок - 15 јануари 2010

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Реката Тансуи, северен Тајван - 15 јануари 2010

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Прага - 4 јануари 2011

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Атина - 29 март 2006

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Зенгзоу, Хенанска Провинција - 15 јануари 2010

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Будимпешта - 4 јануари 2011

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Прага - 4 јануари 2011

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Гиватаим, Израел - 4 јануари 2011

Спектакуларни фотографии од затемнувања на сонцето низ светот

Токио - 22 јули 2009Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар