Дали ова е најубавото село во Франција?

Дали ова е најубавото село во Франција?

Во источна Франција до француско-германската и француско-швајцарската граница постои село кое французите го обожаваат. Таму живеат околу 650 жители во своите дрвени куќички, дворови полни со цвеќиња и лозја. Ханспач изгледа како село од бајките и го сакаат сите оние кои бараат идилично место во природата каде што можат да уживаат. Сите посетители уживаат во храната и виното како и гостопримството на домаќините. Ова село ги воодушевува туристите со своите стари улици кои изгледаат како лавиринт и совршените дрвени куќички.

Дали ова е најубавото село во Франција?

Дали ова е најубавото село во Франција?

Дали ова е најубавото село во Франција?

Дали ова е најубавото село во Франција?

Дали ова е најубавото село во Франција?

Можеби ќе ве интересира и кои се најубавите села во Шпанија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар