13 јули 2020 | Кафе пауза

Кој се откажува од цигарите потешко – мажите или жените?

Истражувачите од Универзитетот во Питсбург објаснуваат дека повеќето програми и препарати за одвикнување од пушењето се приспособени за мажи.

4 документарни филмови што ќе го променат вашиот поглед кон животот

Документарните филмови ве едуцираат и со тоа ја зголемуваат свеста и ве охрабруваат да направите позитивни промени во животот.

Најпопуларните модели на чанти за ова лето

Ако не сакате да потрошите многу пари, а во исто време сакате да му додадете модерен детаљ на вашиот изглед, овие чанти се сè што ви треба.

Најдобрите совети што некогаш ќе ги слушнете: 15 цитати на Харисон Форд

Зборовите на познатиот актер ќе ве расположат, но и ќе ве натераат да размислувате за животот. Ова се неговите 15 најдобри цитати.

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

Различните раси, традиции, начин на живот, култури и облека - ова го прави светот уникатен и поубав. Сите доаѓаме од различни светови, но во реалноста живееме во еден.

Што навистина се случува кога на вашата храна ќе слета мува?

Познато е дека мувите ја контаминираат вашата храна, но штетата што ја предизвикуваат овие мали суштества е многу поголема отколку што мислите.

Како правилно да се грижите за вашата заштитна маска?

Иако никој не го очекуваше тоа, заштитните маски станаа дел од нашиот секојдневен живот. Ако сте одговорна личност сигурно секогаш со себе носите маска.

Дали ова е најубавото село во Франција?

Во источна Франција до француско-германската и француско-швајцарската граница постои село кое французите го обожаваат.

Купувајте домашно: Вашето омилено Grand кафе се произведува во Македонија!

Посебно сега, во периодот на пандемија, кафето ни дава енергија и нѐ прави среќни, па токму затоа не е сеедно какво кафе пиете!
Датум: 13 јул 2020
, Автор:

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници: Новите активации на Е-сметка – можност за освојување електричен велосипед

По циклусот извлекувања за пакет смарфони, од сега со активирање на електронска сметка корисниците на А1 автоматски стануваат учесници во извлекувањата за електричен велосипед.
Датум: 13 јул 2020
, Автор: