Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

Различните раси, традиции, начин на живот, култури и облека – ова го прави светот уникатен и поубав. Сите доаѓаме од различни светови, но во реалноста живееме во еден.

1. Ќерка и мајка во традиционална мексиканска облека

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

2. Девојка која е од јапонско и шкотско потекло го сошила сама ова кимоно

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

3. Девојки од Украина во традиционална облека

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

4. Монголија

Connecting with another era

5. Индиска свадба

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

6. Девојчиња од Индонезија

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

7. Мајка од Кенија која го носи своето дете

Samburu mother carrying her baby on her back - Kenya

8. Фармер во Виетнам

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

9. Деца од Бразил

Amazon Kids

10. Традиционална облека од индиска свадба

Фотографии кои докажуваат дека различностите го прават светот поубав

Повеќе фотографии на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар