Погледнете како изгледаат девојките од натпреварот за убавина Мис Универзум без шминка

Погледнете како изгледаат девојките од натпреварот за убавина Мис Универзум без шминка

Мис Универзум е годишен интернационален натпревар за убавина кој не вклучува анемични модели или силиконски диви, туку сосема обични луѓе. Тие девојки имаат природна убавина, а овие фотографии во продолжение на кои тие се без шминка, се вистински доказ за тоа. Погледнете кои девојки со гордост ја претставуваат својата земја.

Ирис Митенер, стоматолог, 24 години, Франција (победничка на овогодишната титула)

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Карис Тивел, дизајнерка, 23 години, Австралија

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Ребека Рат, менаџер на ресторан, 23 години, Белизе

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Ракел Пелисие, научник, 25 години, Хаити

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Јам Касперс Јаншел, 18 години, Хаити

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Јоана Акс, студентка, 24 години, Германија

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Јошмита Харимурти, студентка, 22 години, Индија

Погледнете како изгледаат девојките од Мис Универзум без шминка

Преминете на наредната страница за да погледнете уште 7 прекрасни девојки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар