Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

Проектот наречен „40 дена, 40 херои“ е идеја на уметничката директорка Каролин Гловер. Таа обединила повеќе артисти за да создадат прекрасни илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19. На нивниот профил на Инстаграм можете да ги видите сите илустрации, а ние во продолжение ги споделуваме најдобрите.

Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 40days40heroes (@40days40heroes) el

Прочитајте и за креативност во време на корона: артистка ги претвора ѕидовите на нејзината куќа во цветна градина.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар