10 прекрасни славни личности кои ги прифатиле нивните несовршености - Part 2

10 прекрасни славни личности кои ги прифатиле нивните несовршености

6. Ева Лонгорија

Eva Longoria

Ева има неверојатно тело и таа би била одличен пример за совршена женствена фигура, ако немаше толку рамен задник. Фановите забележале дека не можат да ја судат бидејќи таа секогаш ја одбира правилната облека која ги истакнува нејзините други атрибути.

7. Скарлет Јохансон

(7)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Скарлет веројатно е сон на секој втор маж на планетата. Многу фанови би биле изненадени кога би слушнале дека таа понекогаш не е задоволна со својот изглед. Таа рекла дека има „подебела“ градба и многу долго лице. Но никој, освен Скарлет, не може да го каже ова.

8. Каролина Куркова

(8)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Како и на секој модел, телото на Каролина е нејзиното најмоќно оружје. Таа вежба јога и води здрав живот со цел да ја задржи својата фигура. Но овој модел речиси и да нема половина и има белег кој е последица од операција. Но ова не ја спречува Каролина да рекламира некои од најпознатите брендови во светот.

9. Викторија Бекам

(9)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Оваа стилска икона никогаш не била задоволна со својот изглед. Таа или се обидува да симне некој килограм, или пак смета дека е премногу слаба. Таа исто така не е задоволна од изгледот на нејзините заби, па затоа ретко можете да ја видите со насмевка.

10. Мараја Кери

"The Intern" New York Premiere

Мараја никогаш не спаѓала во категоријата слаби ѕвезди, но фановите ја обожаваат нејзината заоблена фигура. Постои и уште еден дел од нејзиното тело кој таа не го сака, а тоа е краткиот врат. Со цел да го прикрие, таа секогаш носи голем и светкав накит кој визуелно ѝ го издолжува вратот.

Погледнете ги и ѕвездите кои докажуваат дека вашата несовршеност може да ве направи посилни!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар