10 прекрасни славни личности кои ги прифатиле нивните несовршености

10 прекрасни славни личности кои ги прифатиле нивните несовршености

Физичките недостатоци се многу честа тема во јавноста, особено кога станува збор за некоја славна личност. Оваа листа содржи некои холивудски ѕвезди кои се свесни за своите „недостатоци“ но кои ги прифатиле толку добро, што никој не ни ги забележува.

1. Кира Најтли

(1)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Кира многу често е критикувана поради нејзините мали гради. Но, таа знае дека не ѝ е потребна пластична операција. За да ги направи визуелно поголеми, таа понекогаш одбира облека која ги зголемува нејзините гради. Но, ова не значи дека се срами од нив. Таа многу често носи тесна облека која само додава елеганција и нежност на нејзиниот изглед.

2. Бијонсе

(2)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Благодарение на танцувањето, нозете на Бијонсе изгледаат навистина големи. Дури и кога ќе ослаби, нејзините колкови остануваат исти. Но, само Бијонсе го смета ова за недостаток, илјадници нејзини фанови би направиле сè за да ја имаат нејзината женствена фигура.

3. Дру Баримор

(3)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Кога папараците објавија фотографии на плажа, сите беа изненадени од стомачето на Дру. Изгледа таа знае многу добро да ја одбере вистинската облека која го прекрива овој „недостаток“.

4. Кристина Агилера

(4)10-slavni-lichnosti-koi-gi-prifatile-nivnite-nedostatoci-kafepauza.mk

Кристина има заоблена фигура и лице на кукла. Но, малкумина знаат дека оваа прекрасна поп дива смета дека нејзините нозе се кратки. Иако никој не обрнува внимание на овој дел од нејзиниот изглед, таа нашла начин визуелно да ги издолжи нејзините нозе со фустани и висок струк.

5. Гвинет Палтроу

Moet & Chandon Toasts To Paddle For Pink

Замислете, оваа згодна убавица имала проблеми со нејзината тежина. По втората бременост таа значително се здебелила и била загрижена. Но, на крајот одлучила дека нема потреба да се крие под облеката и започнала со вежбање.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар