Кревет за мирен сон под ѕвездено небо

Кревет за мирен сон под ѕвездено небо

„Вселенски кревет“ е името на изумот на руската дизајнерка Наталија Румјанцева, кревет кој овозможува мирен сон под ѕвездено небо во затворена просторија. Каде и да го сместите, смирувачкиот сонувачки амбиент не ви бега.

Кревет за мирен сон под ѕвездено небо

Вселенскиот кревет е направен од бел фиберглас и има форма на пресечено јајце. Магијата ја постигнува со ЛЕД светилки поставени на горниот дел, а ја дополнува со аудио систем кој пушта смирувачка музика и систем кој испушта мириси кои го поттикнуваат сонот. Душекот може да се навалува нагоре или надолу, како што подобро му одговара на оној кој го користи. Покрај тоа, во креветот е вграден и аларм за будење.

Кревет за мирен сон под ѕвездено небо Кревет за мирен сон под ѕвездено небо Кревет за мирен сон под ѕвездено небо


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар