Флипер со Ајпад - играчка за враќање во детството

Флипер со Ајпад – играчка за враќање во детството

За оние родени во осумдесеттите и почетокот на деведесеттите години, видеоигрите што се играат на флипери се една од оние работи од детството што никогаш нема да се заборават. Тие сигурно би сакале за момент да се вратат назад низ годините преку овој необичен флипер, кој може да се користи со едноставно вградување на Ајпад во него.Флипер со Ајпад - играчка за враќање во детствотоНаречен е Ајкејд и всушност претставува уред преку кој се ракува со Ајпадот. Така, наместо да се играат добро познатите игри на современиот уред, може да се користат ретро копчињата и рачката на Ајкејдот и со тоа да се добие чувство дека се игра на флипер. Една ваква играчка чини 100 американски долари.Флипер со Ајпад - играчка за враќање во детствотоФлипер со Ајпад - играчка за враќање во детствотоФлипер со Ајпад - играчка за враќање во детствотоФлипер со Ајпад - играчка за враќање во детствотоФлипер со Ајпад - играчка за враќање во детството


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар