шлаг | Кафе пауза

Карамел сутлијаш полнет со шлаг: Хит десерт за топлото лето

Оваа верзија на познатиот сутлијаш е сосема нов и освежувачки рецепт, којшто ќе ве заслади во топлите летни денови.

Кафе со апсинт за одличен крај на работната недела

Опуштете се по тешката недела и дочекајте го викендот со голема енергија!

Вкусен десерт за благ почеток на неделата: Лесен чоколаден мус

Вкусен и лесен за правење, овој чоколаден десерт совршено ќе го дополни секој оброк!

Рум кафе за вкусен празничен ден

Во духот на празниците, збогатете ја вашата трпеза на првиот ден од новата година со ова вкусно рум кафе!

9 кратки и лесни рецепти од само 3 состојки кои ќе ве натераат да си ги излижете прстите

Благо или солено, ваш е изборот, еве 9 рецепти од само 3 состојки кои ќе ве нахранат, заситат и заблажат.

Кафе Барбадос

Едноставен и вкусен кафе коктел

Чоколаден десерт готов за помалку од 10 минути

Кога ви се јаде нешто благо, а немате многу време за подготвување, чоколадниот мус е совршениот десерт...
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Торта балерина: Без многу мака, со само 5 состојки

Ледена крем торта која се јаде и со очи и со уста
Датум: 23 авг 2014
, Автор:

Леден крем од кафе

Релативно нов рецепт кој е многу популарен во Италија.

Летен десерт од 5 состојки за кој не ви треба рерната

Достојна замена за сладоледот, рецепт познат во разни делови од светот...
Датум: 28 јун 2014
, Автор: