04 јануари 2016 | Кафе пауза

10 ѕвезди кои иствремено се и доктори на науки

Има голем број славни личности кои покрај убавина и мускули, поседуваат и мозок.
Датум: 04 јан 2016

Жени, време е: 24 работи на кои треба да им кажете збогум во 2016-тата

Во продолжение следуваат 24 резолуции кои ќе го унапредат вашиот живот и ќе внесат позитивни промени.

Вкусен десерт за благ почеток на неделата: Лесен чоколаден мус

Вкусен и лесен за правење, овој чоколаден десерт совршено ќе го дополни секој оброк!

Пронајдоци кои ќе го променат светот: Погледнете зошто 2015 беше година на технологијата

Уредите кои ќе ги видите во продолжение сигурно ќе ја направат нашата планета поубаво и посигурно место за живеење.
Датум: 04 јан 2016

Талентирана 18-годишна девојка шие фустани кои изгледаат како да се од бајките

Погледнете ги раскошните фустани на оваа девојка кои изгледаат како да излегле од бајките.

Многу луѓе живеат, а не се свесни за животната магија: 12 мудрости од вистински Зен учител

Тич Нат Хан е еден од најпознатите и најценетите Зен учители, поет и миротворец. Во продолжение неколку мудрости од големиот учител.
Датум: 04 јан 2016

Хороскопски судбински врски: Овие знаци постојано се привлекуваат едни со други

Погледнете за кои хороскопски знаци астролозите велат дека се пример за љубовни врски кои едноставно не можат да се избегнат!

Тие воопшто не се свесни за своите моќи: Тајните кои ги кријат кафеавите очи

Би се изненадиле колку нешта можете да откриете за себе само од бојата на вашите очи. Особено ако тие се кафеави.

Надреални светови создадени со помош на ајфон

Погледнете ги овие фотографии направени со ајфон кои изгледаат како пејзажи од соништата!

Дали можете да ја најдете пандата на сите овие слики?

Во последно време скриените панди постојано се наоѓаат во невообичаено друштво, како дел од интересни загатки кои се шират на Интернет.
Датум: 04 јан 2016
12