Најтоплиот тренд на Инстаграм: Џемпери кои ќе ве освојат со својот изглед, но ќе ве одбијат со својата цена

Доколку имате Инстаграм, тогаш сигурно сте ги забележале. Социјалните мрежи се преплавени со шарени, дебели џемпери со драматични ракави и впечатливи топчиња, а ги носат сите модни блогерки и трендсетерки.

1-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_

Моделите во нежно розова боја одлично им прилегаат на русокосите девојки, но колекцијата на овој бренд вклучува џемпери и кардигани во цела палета бои.

5-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_

Широкиот, голем крој во оваа сезона е и тоа како популарен, а овие џемпери се совршена замена за јакните за премин на сезоната, како и одличен дополнителен слој за студените зимски денови.

3-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_

Зад овој Инстаграм тренд стои грчкиот бренд „Mum’s Handmade“ кој својата слава ја стекна токму со овие впечатливи плетива кои се, како што и самото име на брендот кажува, изработени рачно и тоа по нарачка, па токму затоа секој примерок од овој џемпер е всушност уникатен.

4-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_

А, токму заради сето наведено, овие џемпери не се за сечиј џеб, бидејќи чинат над 200 евра и се продаваат на онлајн продавницата на брендот.

6-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_8-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_7-najtopliot-trend-na-instagram-dzhemperi-koi-kje-vi-osvojat-so-svojot-izgled-no-kje-ve-odbijat-so-svojata-cena-www.kafepauza.mk_

Големите, широки џемпери уште минатата година беа застапени на модната сцена, па затоа е време да се потсетиме на доминацијата на овие модели.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар