15 април 2016 | Кафе пауза

Филм: Книга на џунглата (The Jungle Book)

Одлична верзија на добро познатата приказна за Могли – детето од џунглата

15 славни ѕвезди ни покажуваат дека бојата на косата може да промени сè!

Пролетта е одлично време за и вие конечно да се осмелите да ја промените бојата на косата, се согласувате?

5 типови луѓе кои ви требаат за да ги преживеете доцните 20-ти

Сите тие треба да бидат индивидуално посебни, но соединети во својата различност на тој начин што ќе се формира едно функционално и енергично друштво.

Крзнени рекордери: 10-те раси на кучиња кои живеат најдолго

Кои кутриња најдолго остануваат да бидат најдобри пријатели со своите сопственици?

Кафе со апсинт за одличен крај на работната недела

Опуштете се по тешката недела и дочекајте го викендот со голема енергија!

Генијални измамници на тестови кои ја заслужуваат највисоката оценка за нивната креативност

Мамењето и препишувањето на тестови е погрешнo, но, постои посветла страна на сѐ.

Најдобриот лек за скршено срце: Сами на пат околу светот

Излезот од долга врска значи влез во еден сосема поразличен свет каде повторно треба да се пронајдете себеси.

Оваа маичка е единственото нешто што ви треба ако се изгубите во друга земја

Додека да добиеме лесни и преносни преведувачи, ова маичка може да биде најгенијалниот аксесоар за патување досега.

Генијални трикови: Искористете ги вашите омилени козметички производи до последна капка!

Фрлањето на неискористените производи и не е некоја баш економична опција, зар не?

10 нивоа на љубомора низ кои поминуваат девојките во нова љубовна врска

Откријте до кое ниво стигнува вашата љубомора од овие 10 што ќе ви ги приложиме.

Зошто треба да се вљубите во жена која е Близнаци во хороскоп?

Неколку главни причини поради кои ќе ја изгубите главата по оваа нескротлива божица.
12