Кафе Барбадос

Кафе Барбадос

Едноставен и вкусен кафе коктел

Кафе Барбадос

Потребни состојки за едно кафе:
  • 50 мл црн рум
  • 15 мл ликер од кафе
  • врело црно кафе
  • шлаг пена
  • рендано или чоколадо во прав за декорација
Начин на подготовка:

Ставете ги румот и ликерот во висока чаша или во голема шолја. Потоа додајте им го врелото кафе, па декорирајте со шлаг пена и со чоколадо. Со тоа кафето е спремно за послужување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар