12 февруари 2015 | Кафе пауза

Дознајте која песна била хит на денот кога сте се родиле

Дали некогаш сте се запрашале по која песна најмногу лудувале луѓето дента кога вие сте дошле на овој свет? Можеби да, можеби не, но секако е забавно да се знае.
Датум: 12 фев 2015
, Автор:

Најтажното збогум: Родители ја овековечуваат разделбата од своите бебиња кои умираат

Велат дека нема потежок и потажен момент во животот на еден човек од оној кога ќе го загуби детето...

15 најубави затвори ширум светот

Не се сите затвори стари и грди како оние во Македонија.

20 суптилни прашања кои ги поставувате само кога сте заљубени

Доколку сакате да знаете дали сте навистина заљубени во својот партнер, тогаш запрашајте се колку од овие прашања секојдневно ги поставувате...

ТВ серија: Подобро јавете му се на Сал (Better Call Saul)

ТВ серија која е произлезена од позната „Breaking Bad“...

Згодни момци кои читаат – Најголемиот хит на Инстаграм во моментов

Инстаграм профил на којшто може да се најдат фотографии од згодни момци кои читаат книги додека се возат во њујоршкото метро.

Тест: Како ги преживувате љубовните неуспеси?

Дали после љубовниот неуспех само ќе одмавнете со рамената и ќе продолжите понатаму, како ништо да не се случило, или пак тагувате и покрај тоа што знаете дека тоа ќе помине со тек на време?

9 прашања кои треба да си ги поставите пред да започнете романса на работното место

Одговорите на секое од нив треба да ви даде претстава за тоа што чувствувате и какви можат да бидат последиците од тоа што сакате да го направите.

15 начини на кои лесно можете да го нарушите расположението за време на сексуалниот однос

Избегнувајте да ги правите овие 15 нешта доколку сакате и двајцата целосно и подеднакво да уживате во вашиот сексуален однос...

5 работи кои ќе ви се случат кога ќе престанете да консумирате шеќер

Овие пет убави работи кои ќе ви се случуваат попатно додека се откажувате од шеќерот, нека ве мотивираат да успеете во вашата цел.

5 ситуации во кои на секоја девојка ѝ е неопходно потребен нејзиниот татко

Тој е нејзиното безбедно место и скривалиште,а таа секогаш неговата принцеза.

Кафе Барбадос

Едноставен и вкусен кафе коктел
12