Експертите откриваат: Виното во картонска кутија е подобро од она во стаклено шише

Според експертите, виното во картонска кутија може да остане свежо 6 пати подолго од виното во стаклено шише.

Не морате секогаш да бидете силни: Време е за ослободување, за пауза, за здив

Веројатно и вие сте едни од оние луѓе кои мислат дека мора секогаш да бидат силни.

Пијте повеќе вода: 5 начини да се натерате да ја практикувате оваа здрава навика

Водата на човекот му е повеќе од потребна, а дехидратацијата е една од најчестите појави кај возрасните луѓе.

Направете сами: Најслатката саксија за цвеќиња со лик на маче

Зошто вашите цвеќиња да ги засадувате во некоја досадна саксија кога вие самите можете со малку труд да изработите супер слатка саксија?!

Направете убави шарени алки од обично пластично шише

Кога ќе погледнете колку е лесно, веднаш ќе посакате да направите неколку алки за вашите деца или за децата на вашите пријатели.

15 мисли кои ќе ви поминат низ глава ако вечерва пиете вино

Денес сте решени дека нема никакви шанси да пиете вино. Едноставно не ви се пие. Но, ајде, ќе се напиете една чаша за да му го истерате меракот на пријателот.
Датум: 13 јун 2015

Дали треба да престанете да купувате вода во шишиња?

Дали таа е навистина поздрава? И дали има подобар вкус?

Колку долго трае едно шише вино откако ќе го отворите?

Дали можете да пиете црвено вино кое една недела стоело во фрижидер? Или пак, колку долго трае еден шампањ?

Романтично и елегантно: Направете држач за свеќи од пластично шише

Зар не е супер наместо да ги фрлате празните пластичните шишиња, да ги претворите во нешто што ќе го користите подолго време. Сè што ви е потребно е идеја, малку време и креативност.
Датум: 11 јан 2015
, Автор:

Порака во шише: Вистинска приказна која ќе ве допре во срцето

Да пронајдете порака во шише во денешно време е скоро неверојатно, освен можеби во приказните. Но, оваа топла емотивна приказна е вистинско искуство за нешто што неодамна се случило на Калифорнискиот брег.
Датум: 31 авг 2014
, Автор:

Интересни висечки вазни кои може да ги изработите сами

Со помош на овој лесен туторијал низ слика ќе може да изработите прекрасни вазни и да го разубавите вашиот двор.
Датум: 26 мај 2014
, Автор:

8 трикови со вода кои ќе ве остават без зборови

Погледнете ги овие одлични научни трикови кои ќе ве остават без зборови и ќе ве натераат уште веднаш и самите да ги пробате...