Романтично и елегантно: Направете држач за свеќи од пластично шише

Романтично и елегантно: Направете држач за свеќи од пластично шише

Автор: Сара Турановиќ

Зар не е супер наместо да ги фрлате празните пластичните шишиња, да ги претворите во нешто што ќе го користите подолго време. Сè што ви е потребно е идеја, малку време и креативност. Ви даваме одличен предлог како да направите романтичен држач за свеќи од пластично шише.

romantichno-i-elegantno-napravete-drzhach-za-svekji-od-plastichno-shishe-kafepauza.mk

Потребно ви е:
  • Пластично шише
  • Нож
  • Бела боја
  • Четка
  • Лепак
  • Додатоци: лента, машна, бисери итн.

Чекор 1: Исечете го горниот дел од шишето. Тоа е подлогата на свеќникот.

Чекор 2: Обојте го со бела боја. Кога ќе се исуши, горниот дел обвиткајте го со лента, и убаво залепете ја со лепак.

Чекор 3: Залепете ги бисерите на долниот дел.

Чекор 4: Ставете ја машната напред.

Чекор 5: Ставете ги свеќите и уживајте во своето ремек-дело!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар