Хрватска | Кафе пауза

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Дали некогаш сте размислувале за одмор што вклучува сместување во светилник?

Езеро во Хрватска кое изгледа волшебно во боите на есента, но исто така и под белата снежна покривка

Локварското Езеро се наоѓа во Горски Котар и иако е вештачко езеро, неговата околина е целосно природна и е опкружена со прекрасна шума која е совршена за прошетки и рекреации.

Куќа совршена за квалитетен зимски одмор

Снежна покривка, прекрасен поглед, топол оган или активности на отворено. Би било одличен план за зимата, нели?

Куќа на висина од 4 метри во која би сакале да се телепортираме и да ја пречекаме пролетта

Љубителите на недопрената природа се чувствуваат одлично во нетипични сместувачки единици како куќи од дрвја.

Дрвена колиба во Хрватска со прекрасен ентериер, но и природа која освојува

Неодолива и пријатна, ова место е совршен избор за сите оние кои сакаат целосно да се релаксираат и да заборават на градските гужви и сите обврски.

Арборетрум Трстено: Ботаничка оаза во близина на Дубровник

Целото место е заштитено со закон како природен парк, а со оглед на неверојатната природна разновидност, богата култура и историја, овој факт воопшто не нè изненадува.

15-те најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

Моментално вилите со базени во Хрватска се доста актуелни, па ние ви ги претставуваме најубавите вили со базен каде ќе можете да го поминете вашиот одмор.

5 туристички замки кои треба да ги избегнете во Хрватска

Хрватска отсекогаш била скриена скапоценост на Балканот, но во последните години стана атрактивна и за туристите од целиот свет.

Откријте ги остатоците од најубавите римски градби во Хрватска

Остатоците од римските градби во Хрватска се доволна причина да го посетите Јадранското море.
Датум: 24 мар 2016

Магични места во Хрватска кои треба да ги посетите

Хрватска е комбинација од природна убавина, богата историја, фантастично вино и кристално чисти сини мориња.

Најчудните предмети од Музејот на прекинати врски во Загреб, Хрватска

Откако ја прекинале нивната врска, двајца уметници од Загреб останале пријатели и постојано се шегувале дека треба да отворат музеј за сите лични предмети кои си ги подариле или користеле во текот на врската.
Датум: 24 јан 2015
, Автор:

Елегантна вила за луксузен одмор во Хрватска

Има три раскошни спални, три бањи и фантастичен ентериер. Импресионира со модерната елеганција и чистиот стил, а оној што ќе престојува тука, со сигурност ќе посака повторно да дојде.
12