25 јули 2019 | Кафе пауза

5 митови за сончањето што мора да ги знаете!

Дали припаѓате во онаа група луѓе на кои главна активност на плажа им е сончањето?

10 работи што не смеете да ги чувате во подрум

Пред да складирате нешто во вашиот подрум размислете убаво дали ќе издржи во такви услови.

Бил Гејтс повеќе не е на 2-то место на листата со најбогатите луѓе во светот

Сите знаеме дека најбогатиот човек на светот е извршниот директор на компанијата Амазон, Џеф Безос. Но, кој е сега на второто место?

Астрологијата ни открива кои се најмудрите жени во Зодијакот

Стекнувањето мудрост е големо достигнување со кое можете да се пофалите, дури и во зрелите години.

5 кризи низ кои минува секоја жена во животот

Секој човек во одреден дел од својот живот, доживува криза предизвикана од најразлични околности.

Зошто имате кошмари?

Депресијата и несоницата се најчестите причинители на кошмари, повеќе од кои било други проблеми во животот.

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува предизвикувачки период за време на владеењето на Лавот

За време на владеењето на гламурозниот Лав на сите знакови нема да им биде како во бајките.

15-те најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

Моментално вилите со базени во Хрватска се доста актуелни, па ние ви ги претставуваме најубавите вили со базен каде ќе можете да го поминете вашиот одмор.