21 декември 2020 | Кафе пауза

Само 3 состојки: Најлесен рецепт за сочен зимски колач што го полуде светот

Љубител сте на благото, но не сте вешти во подготовка на десерти? Нема проблем.

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Една мајка била во шок кога го видела кадифениот тросед уништен од не толку уметничкото творештво што го направило нејзиното тригодишно дете со траен маркер...

Ако активно тренирате, шеќерот е задолжителен во вашата исхрана

Едноставни јаглехидрати кои брзо се варат се наоѓаат во разновидна храна, вклучувајќи житарици, леб, но и слатки.

Куќа на висина од 4 метри во која би сакале да се телепортираме и да ја пречекаме пролетта

Љубителите на недопрената природа се чувствуваат одлично во нетипични сместувачки единици како куќи од дрвја.

Луѓе од езерото: Необичен народ кој преживува благодарение на акробатиката на вода

Традиционалниот риболов во тој дел од земјата бара неверојатна умешност, трпеливост и сила.

5-те најдобри онлајн-дочеци на Нова година што можете бесплатно да ги следите од вашиот дом

Оваа година не беше таква каква што се надевавме дека ќе биде, но тоа не значи дека не можеме да ја „избркаме“ со стил.

Зошто хороскопските знаци не може да ги обземе празничниот дух оваа година?

Новата година е речиси на прагот, но ако не се чувствувате празнично оваа година, астрологијата ќе ви ја открие причината за тоа.

Елки што ќе го направат дворот да изгледа како од божиќен филм

Божиќните украси не се резервирани само за нашите домови. Тие ги разубавуваат градските улици и плоштади, паркови, излози, но и нашите дворови.

10 популарни митови за медицината за кои експертите велат дека се лага

Поголема група медицински експерти биле заинтересирани за тоа колку навистина се оправдани и ефективни медицинските рутини во денешното здравство.

Што може да се случи со вашето тело ако престанете да јадете мрснотии?

Целосно отстранување на мрснотиите може да влијае на вашето физичко и ментално здравје и може да ги саботира вашите напори да го постигнете телото од вашите соништа.