Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Една мајка била во шок кога го видела кадифениот тросед уништен од не толку уметничкото творештво што го направило нејзиното тригодишно дете со траен маркер.

Детето го украсило троседот столот со црни, зелени и црвени маркери и тоа не е малку. Во паника, мајката успеала да најде совети на Фејсбук група дека со лак за коса може да се направат чуда! Таа го испрскала троседот со лак за коса, а потоа го избришала со влажни марамчиња.

Споделувајќи пред и после фотографии, таа напиша дека лакот за коса е како магија!

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Прочитајте ги овие 10 паметни совети што може да ви го олеснат животот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар