Прекрасен бесконечен базен на две нивоа

Бали, Индонезија е дефинитивно познат по своите неверојатни места и фантастични плажи, но покрај со природното, сега можат да се пофалат и со модерното. Во склоп на хотелот „Ubdub Hanging Gardens“ се наоѓа бесконечен базен на две нивоа кој гледа кон густата шума. Базените се дизајнирани така што ги отсликуваат облините и обликот на околните ридови.

Прекрасен бесконечен базен на две нивоа

До базенот се пристапува од палубата на секоја вила, а нив ги има 38. Гостите можат да пливаат до краевите на базенот, од каде што им се укажува прилика да уживаат во погледот кон прекрасната дождовна шума од едната страна или кон храмот „Pura Penataran Dalem Segara“ кој се наоѓа на другата.

Прекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоаПрекрасен бесконечен базен на две нивоа

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    Убавини!

  2. EVA Reply

    ah kako bi bilo ubavo…barem na eden den….opustanje….prekrasno…

Остави коментар