15-те најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

15-те најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

Совршениот летен одмор е едноставен, најчесто вклучува многу сонце, излежување, шарени коктели, вода и а целото сценарио се случува на базен. Моментално базените во Хрватска се доста актуелни, па ние ви ги претставуваме најубавите вили со базен во кои можете да го поминете вашиот одмор.

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

Од Истра до самиот југ на Хрватска, Јадранскиот брег нуди прекрасни вили со базени. Раскошните градби кои во својата понуда имаат базени и се сместени во прекрасна природа се доволни да заборавите на морето, плажите, ограничениот простор и многуте луѓе. Има различни базени за сечиј вкус, а вие треба само да ги погледнете за да одлучите кој би сакале да го посетите.

1. Вила Бела, Ждрелац

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

2. Вила Парензана, Вишњан

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

3.Вила Магнолиа, Умаг

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

4. Вила Редитола, Вела Лука

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

5. Вила Барат, село Истарски Двори, Вишњан

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

6. Вила Фалкон Рук, село Дубрава

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

7. Вила Адагио, Ројница, 30 километри од Ровињ

15 најубави базени на хрватскиот брег кои ќе сакате да ги посетите

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар