фустани | Кафе пауза

Задолжително парче облека за ова лето: Сечените фустани се нов тренд

Сечените фустани се тренд што го гледаме насекаде, а во продолжение погледнете неколку интересни модели.

Неодоливи модни комбинации кои ќе ги обожаваме оваа пролет

Што се однесува до неизбежните фустани, оваа пролет носиме шармантни цветни и животински дезени, но и варијанти во живописни бои кои го креваат расположението.

Зошто плетениот фустан е задолжително парче облека за оваа сезона?

Овие 5 стилски идеи ќе ве инспирираат како најдобро да го носите плетениот фустан. Можете да го носите цела зима и да го комбинирате различно.

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Цветните фустани не се резервирани само за топлите летни денови. Тие можат многу лесно да ви овозможат да создадете совршен есенски стил.

20 впечатливи „color block“ фустани

Ова лето во мода се фустаните со раскошен приказ на бои. Од памучни до сатенски, со или без ракави, тесни или широки - изборот е ваш.

Најубавите и најромантичните цветни фустани за ова лето

Ако сакате топло време и цветен принт, ќе ги обожавате овие фустани. Во мода се сите модели на цветни фустани, со разни должини и текстури.

Неодоливи и модерни фустани украсени со ѕвездички

Ако едвај го чекавте летото за да носите убави фустани и ако сакате да имате впечатлив стил, моделите со ѕвездички се совршени за летни авантури.

Точките се задолжителен моден тренд: Како да ги носите ова лето?

Точките се неизбежен дезен, а најдобро изгледаат на летните фустани. Стариот тренд повторно се враќа во мода и е прифатен не само од модните дизајнери, туку и од модните инфлуенсерки.

Топли, модерни и удобни: Погледнете како се носат плетените фустани оваа есен

Пристигна периодот во кој температурите опаѓаа и деновите се поладни. Потребно ви е нешто што ќе ве стопли, но истовремено ќе биде и модерно.

Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Фустаните се неизоставен дел од гардероберот на секоја жена...

10-те најсекси фустани на познатите дами од оваа година

Ништо не остава поголем впечаток на црвениот тепих од фустаните кои повеќе покажуваат отколку што кријат.

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

Оваа креативна Русинка патува низ светот и фотографира девојки облечени во впечатливи фустани, кои се идеално вклопени во позадината, која најчесто е светски позната локација.