фустани | Кафе пауза - Part 4

Модни митови кои се одамна заборавени

Во светот на модата никогаш не е досадно, па затоа секој ден може да видиме некои новитети. Но она што е најважно е вашата креативност и имагинација да бидат ваш главен моден тренд.
Датум: 11 фев 2015
, Автор:

Џеј Ло е дефинитивно кралицата на долгите шлицoви

Латино дивата Џенифер Лопез секогаш се труди на црвениот тепих да изгледа сексапилно и гламурозно. И секогаш тоа ѝ оди од рака. Дури и во својата 45-та година.
Датум: 16 јан 2015
, Автор:

Модни трендови кои ја одбележаа 2014

Изминатава година беше убава година за модата. Удобни патики и ниски потпетици, графички принтови и инспирација од 70-тите, силни бои и гранџ/панк мотиви се дел од трендовите кои заслужуваат да се најдат на листава.

42 венчаници со долги ракави за есенските несвести

Драги дами, дали го најдовте совршениот фустан за вашата есенска свадба? Ви нудиме 42 одлични креации за инспирација, кои се погодни за посвежо време.
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

99-годишна жена секој ден шие фустанчиња за сиромашните деца во светот

Лилијан Вебер, 99-годишна баба од Ајова последните неколку години шие по еден фустан на ден за христијанска добротворна организација Мали фустани за Африка.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

Колекција од бајките – Ели Сааб есен/зима 2014

Овие фустани од високата мода се остварување на соништата за многу жени и идни невести кои доволно е само еднаш да ги погледнат за да се заљубат во нив.

Купува облека на старо и ја трансформира во елегантни фустани

Џилијан Овенс е авторка и дизајнерка од Колумбија која одлучила да се занимава со една поинаква современа мода.
Датум: 08 јул 2014
, Автор:

Прекрасни венчаници за модерна свадба

Ако постои дизајнерско име во светот на венчаниците кое го обожаваат сите жени тоа е дефинитивно Џени Пакам.
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

Модна инспирација: Летни комбинации за љубовен состанок

Ве очекува голем состанок и сакате да оставите добар впечаток, но не сте сигурни што да облечете? Погледнете ги наредниве комбинации...