10 февруари 2019 | Кафе пауза

Уметница ја претвора нејзината коса во неверојатни скулптури

Уметницата и дизајнерка Летисија решила да ја прифати уметноста на нејзината коса.

Рижото со кари и зеленчук

Овој необичен рецепт за рижото е одличен прилог, но и вкусно главно јадење.

Дождот сепак помага во борбата против депресијата

Дождливото време може да делува депресивно, па често го поврзуваме со чувство на тага. Но изгледа дека ова е погрешно.

Женски особини што мажите не можат да ги поднесат

Во една анкета во која учествувале мажи на возраст од 25 до 45 години, се истакнале 3 женски особини што мажите не можат да ги поднесат.

Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Фустаните се неизоставен дел од гардероберот на секоја жена...

4 здравствени проблеми што се влошуваат со текот на времето

Како што стареете малите проблеми стануваат сè поголеми и може да ви изгледаат посериозни од кога било.

Поради кои причини хороскопските знаци ги прекинуваат врските?

Доколку верувате во хороскоп, голема улога во раскинувањето има и хороскопскиот знак.