Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Фустаните се неизоставен дел од гардероберот на секоја жена. Изминативе неколку сезони особено популарни се фустаните со принтови кои се идеални за секаква прилика – од дневна прошетка, па сè до ноќно излегување.

Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Широките миди фустани се одлични за девојките со авантуристички дух. Токму овие модели целосно го прикажуваат нивниот карактер. Она што е посебно кај овие фустани е нивната практичност и можноста за комбинирање со разни модни парчиња. Со добар капут и вистинскиот пар чевли, овој модел фустани ви даваат одлична комбинација за секакви случувања. За дневно излегување, овие фустани одлично изгледаат со чизми до глуждот и со голем капут.

Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Ако се одлучите за миди фустан за вечерно излегување, можете да облечете чизми над колена или едноставни чевли со високи потпетици. Доброто кај овие фустани е што можете да ги носете во која било сезона – добри се за топлите летни денови, но одлични се и за облекување во слоеви во текот на студените месеци.

Романтични миди фустани погодни за секоја прилика

Погледнете и кои се видовите фустани што секоја жена треба да ги има во својот плакар.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар