17 август 2020 | Кафе пауза

20 знаци што откриваат дека ѝ се допаѓате на вашата колешка

Дали некогаш сте забележале дека некоја од вашите колешки постојано ви се насмевнува, ви носи кафе и сака да се дружи со вас по работното време?

5 романтични филмови кои ја прикажуваат љубовта каква што е навистина

Доколку сакате вистински љубовни приказни што ги прикажуваат љубовните врски со сите компликации и тешкотии, погледнете ги следниве 5 филмови.

20 впечатливи „color block“ фустани

Ова лето во мода се фустаните со раскошен приказ на бои. Од памучни до сатенски, со или без ракави, тесни или широки - изборот е ваш.

За што не треба да се срами секој хороскопски знак?

Никој не е совршен, па ни вие и нема потреба да се срамите поради тоа. Во продолжение прочитајте за што не треба никогаш да се срамите, според вашиот хороскопски знак.

Ручек од 5 состојки: Едноставен трик за совршен лосос

Ако немате многу време, а сакате да направите вкусен и здрав ручек со многу малку состојки, тогаш Џејми Оливер има решение.

7 знаци дека имате ниска самодоверба

Ниската самодоверба може да ве спречи да уживате во животот, но и да го наруши вашето ментално здравје и да доведе до проблеми како депресија и вознемиреност.

Симпатично дете ги рекреира модните фотографии на својот чичко кој е познат модел и инфлуенсер

Едно момче по име Ауги ги рекреираше модните фотографии на својот чичко Аристотел Политес кој е познат модел и инфлуенсер, а погледнете како изгледаат тие.

Изгубениот свет: Импресивни чуда на природата кои веќе не постојат

Климатските промени како најголема опасност за животот на Земјата, а со тоа и за човекот, покажуваат дека светот е ранлив, а можеме да видиме и дека многу природни чуда исчезнале поради тоа.