20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

Ова лето во мода се фустаните со раскошен приказ на бои. Од памучни до сатенски, со или без ракави, тесни или широки – изборот е ваш. Комбинацијата на бои одлучува во каква пригода ќе ги носите. Во продолжение погледнете како да ги комбинирате со обувки и со додатоци за да имате совршена комбинација.

20 впечатливи „color block“ фустани

Ако сакате секојдневен изглед, мини фустаните се идеални за вас. Многу е лесно да ги комбинирате со додатоци – изберете ја доминантната боја на фустанот и водете се според неа. Ако фустанот е во сина, жолта и црвена боја, можете да изберете сина чанта, со која ќе создаде импресивен впечаток. Исто така, овие сензуални фустани изгледаат совршено во комбинација со шешири и чанти во неутрални бои.

Ако сакате да носите миди или макси фустани, изберете фустан во розова, црвена и нијанса на праска затоа што тие привлекуваат многу внимание. Очилата со големи црни рамки, како и поедноставните црни сандали се совршен контраст на овие бои.

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

20 впечатливи „color block“ фустани

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар