Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

Кристина Макеева од Москва е талентирана фотографка којашто умешно ја комбинира својата страст за патување и вештините за создавање фантастични фотографии, коишто го одземаат здивот. Оваа креативна Русинка патува низ светот и фотографира девојки облечени во впечатливи фустани, кои се идеално вклопени во позадината, која најчесто е некоја од светски познатите локации.

„Според мене, не постои ништо поубаво од развеан и заплеткан фустан од ветер, чијашто форма се создава додека девојката трча. За мене ова е магија. Па така, на патувањата заедно со моите пријатели и помошници, ги одбираме фустаните коишто најдобро ќе се вклопат во позадината, ги облекуваме моделите и ги создаваме овие фотографии.“ – објаснува фотографката

1. Локација: Црвениот плоштад и црквата Свети Василиј, во Москва. Модел: Натали

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

2. Локација: Пустината Руб Ал-Кали, Обединети Арапски Емирати. Модел: Гизем

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

3. Локација: Ѓореме, Кападокија, Турција. Модел: Настија

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

4. Локација: Кападокија, Турција. Модел: Маша

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

5. Локација: Порто, Португалија. Модел: Светлана

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

6. Локација: Филипини, Ел Нидо. Модел: Мери

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

7. Локација: Венеција, Италија. Модел: Идил

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

8. Локација: Кападокија, Турција. Модел: Марина

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

9. Белиот храм, Чианг Раи, Тајланд. Модел: Кристина

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локацииПродолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар