Топли, модерни и удобни: Погледнете како се носат плетените фустани оваа есен

Топли, модерни и удобни: Погледнете како се носат плетените фустани оваа есен

Пристигна периодот во кој температурите опаѓаат и деновите се значително поладни. Потребно ви е нешто што ќе ве стопли, но истовремено ќе биде и модерно. За овие есенски услови, плетените фустани се вистинскиот избор.

Топли, модерни и удобни: Погледнете како се носат плетените фустани оваа есен

Одберете неколку модели и бидете подготвени да им се спротивставите на ветровитите есенски денови. Плетените фустани совршено се вклопуваат со ниски и со високи чизми, со патики, па дури и со чизми со потпетици.

Можете да ги носите како секојдневна или како елегантна варијанта, во зависност од додатоците што ќе ги одберете.

Во мода се сите должини и сите модели. Во овие фустани ќе изгледате женствено, а истовремено ќе ви биде и удобно. Ќе имате совршен стајлинг без многу труд.

Еве како да ги комбинирате:

Црната комбинација е секогаш сигурен избор со кој нема да погрешите

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVYREVEL (@ivyrevel) on

Фустан во крем боја во комбинација со црни бајкерки е секогаш добар избор

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #LTKeurope (@liketoknow.it.europe) on

За елегантен изглед, одберете чизми со потпетици

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emelie Stenman Model | Blogger (@emeliestenman) on

И во комбинација со патики изгледаат феноменално

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NATALIA (@pasoapasoblog) on

Со ваков стајлинг можете да одите и на вечерно излегување

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JAYNEE 🧿 (@jaynee.me) on

Инспирирајте се дополнително со овие стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар