Стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена

Стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена

Чизмите се нашите омилени модни додатоци за време на зимите, а титулата за најатрактивен модел и оваа сезона им припаѓа на високите чизми. Модните куќи и познатите брендови нудат елегантни, моќни и впечатливи парчиња кои секоја модна комбинација можат да ја претворат во незаборавна.

Високите чизми ја издолжуваат фигурата и им одговараат на сите. Можат да се носат со лежерни дневни комбинации со џемпер и капут, но и со пософистицирани вечерни парчиња како и романтични миди фустани и здолништа.

Тие доаѓаат во сите бои, а ќе постигнете најголем ефект доколку изберете некоја повпечатлива боја како црвената. Животинскиот принт исто така може да ве издвои, а ако се решите за него, нема да згрешите со овогодишниот хит – змискиот принт.

Секако нема да погрешите ни ако се одлучите за класичниот, едноставен кожен дизајн или пак, за набран материјал. Поиграјте си со принтовите и материјалите со цел да ѝ се спротивставите на зимата бидејќи кога станува збор за чизми над колена, нема лош избор!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар