06 јули 2018 | Кафе пауза

Одберете срце и дознајте како да го победите негативното влијание од претходниот живот

Ако постојано запаѓате во истите обрасци на однесување во врските, тогаш постојат големи шанси проблемите да ви се врзани со искуството од претходниот живот.

Луѓе споделуваат популарни недоразбирања во врска со нивното работно место

Речиси секој знае како изгледа да разговарате со личност која воопшто не знае што претставува вашата професија.

Филм: Ентмен и Осата (Ant-Man and the Wasp)

Ентмен тргнува на опасна мисија со Осата за да открие тајни од нивното минато

4 знаци дека вашиот партнер не е сериозен за вашата врска

Ако не верувате дека вие и партнерот сте на иста страна за насоката во која се движи врската, важно е да препознаете дали тој е сериозен или не.

Ледено мартини со кафе и какао

Совршено за добар почеток на викендот!

Феноменални фотографии од девојки облечени во маркантни фустани на познати светски локации

Оваа креативна Русинка патува низ светот и фотографира девојки облечени во впечатливи фустани, кои се идеално вклопени во позадината, која најчесто е светски позната локација.

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Лавовите

Смел, интелигентен, срдечен, страстен и енергичен, огнениот знак Лав е природен водач во Зодијакот, подготвен да го постави патот, да ја совлада неправдата и во меѓувреме да си ја покрене и својата репутација.

Победниците на натпреварот за патувачки фотографии од National Geographic

Фотографиите биле оценувани во 3 категории – природа, луѓе и градови.

Можете ли да откриете што е погрешно со сликите за помалку од една минута?

Овде ќе најдете слики за кои нема да ви биде потребно познавање од математика или наука, туку ќе биде тестирано вашето внимание.

Луѓе ширум целиот свет искусуваат чудни „симптоми“ – дали и вие сте забележале нешто вакво?

Неодамна е предложена идејата дека луѓе од целиот свет чувствуваат чудни нешта и симптоми.

10 технологии коишто нема да постојат за 20 години

Технологијата постојано се менува, а многу често не сме ни свесни за тоа.

5 нешта што се случуваат кога консумирате премногу млечни производи

Дали млечните производи се здрава храна или се токсични за човечкото тело?
12